Coconut oil by Be Organic


Be Organic coconut oil
Moim ulubionym produktem do pielęgnacji jest ostatnio tłoczony na zimno olej z orzechów kokosowych z eko upraw na Sri Lance, jest to jedyny olej kokosowy zarejestrowany jako produkt kosmetyczny. Stosuję go dosłownie do wszystkiego – do nawilżania ciała, na noc na spierzchnięte usta, ostatnio na podrażnioną od kataru skórę wokół nosa, do stóp (na noc, gruba warstwa + skarpetki, rano stopy jak nowe) i do włosów – na końcówki jako maskę (drugie podejście). Na szczęście nie liczę kalorii, sporo ich w siebie napakowałam wyjadając go paluchem w trakcie smarowania – uwielbiam ten smak i zapach!

7 odpowiedzi na “Coconut oil by Be Organic”

  1. Właśnie wydaje mi się, że działanie oleju kokosowego zależy od jego jakości. Takim zwykłym, rafinowanym z Biedronki nie udaje mi się uzyskać takiego samego efektu (akurat stosuję głównie do włosów), co przy użyciu eco tłoczonego z miąższu 🙂 Dodatkowo bardzo lubię go na miejsca po depilacji maszynką, wszystkie małe zacięcia i czerwone kropki znikają po kilku min (a czasem jestem dla siebie brutalna w tej kwestii :D). Po balsamie nie goją się do rana następnego dnia.

  2. Nie zgadzam się z przedmówcą . Olej kokosowy typowo do kuchni jest bezwonny czyli faktycznie nie ma żadnych dodatków , natomiast ten który pachnie ma dodane albo wiórki kokosowe albo mleczko kokosowe rownie naturalne , i nie traci na swoich właściwościach . Ważne jest czy wszystko pochodzi z ekologicznych upraw .

Dodaj komentarz